Probleemse naha peamised põhjused on liigne rasueritus, rasunäärmete sarvestumise häired, aeglane naha mikrovereringe, hormonaalsed nihked ja bakterid.
Rasunäärmete ülesanne on organismis rasu tootmine. Kui rasunäärmete töö on aeglane, siis looduse poolt naha niisutamiseks ja kaitseks mõeldud rasu ei jõua piisavalt kiiresti naha pinnale ja hakkab kogunema hoopis karvanääpsu sisse, kus segunedes surnud rakkudega tekitab see umbes poore ehk komedoone. Kui rasu koguneb järjepidevalt karvanääpsu ja aknet tekitavate bakterite vohamine suureneb, siis karvanääpsu seinad rebenevad ning tekivad põletikke, mis satuvad ümbritsevatesse kudedesse ning mille tulemusel toimuvad sidekoelised muutused, mis väljenduvad naha peal punaste punnikeste või mädapeadena ja võivad lõpptulemusena tekitada aknearme.
Rasu tootmist reguleerivad meessuguhormoonid (peamiselt testosteroon), mille tase hakkab tõusma puberteedieas. Selle toimel rasunäärmed suurenevad ja hakkavad tootma rohkem rasu. Enamusel inimestel ei ole hormoonide tase normist kõrgem, kuid arvatakse, et teatud nahatüüpide tundlikkus neile on suurem.
Kui naha mikrovereringe on aeglane, siis surnud rakkude irdumine samuti aeglustub ning toimub nende kuhjumine ehk liigne sarvestumine, mille tulemusel rasunäärmed kitsenevad ja rasu pääs nahale on taas takistatud.
Meelde tasub jätta, et vistrikke ei tohi pigistada, sest see võib kaasa tuua hoopis põletiku ägenemise ja armide tekkimise.
Renophase’i ravitehnoloogia:
Laboratoires Renophase Paris dermakosmeetika sarja innovaatilisus seisneb selles, et koos osaliselt neutraliseeritud glükoolhappega kasutatakse võrkstruktuurilisi aktiivaineid, mis annab ravimile lausa 80%-lise imendumisvõime probleeme põhjustavate teguriteni/kolleteni.
Glükoolhape aktiveerib naha mikrovereringluse nii epidermises kui dermises, kiirendab rakkude uuenemist nahas ja karvanääpsudes, reguleerib rasueritust, lõhub surnud rakkude vahel oleva tugeva sideme ning eemaldab seega pindmised sarvestunud rakud, ahendab laiasid poore ja annab nahale ühtlasema struktuuri.
Aluselised aminohappe ühendid omavad antiseptilist ja antibiootilist toimet. Kasutades koos glükoolhappega muutub kompleksne preparaat nahasõbralikuks, mistõttu on võimalik kasutada tugevamaid happeid ning pikendada ravimi mõjumisaega nahal, mis on otseselt seotud naha märgatava paranemisega.
Maksimaalne imendumisvõime ravimi molekulidele on saadud biotehnoloogilise erimeetodiga. Renophase teadlased on väljatöötanud võrkstruktuuriga molekulid, mis annavad ainele omaduse tungida ühesuunaliselt ja ühtlaselt sügavale pärisnahka, vabastades aktiivained järk-järgult ja kleepudes raku pinnale.
Aktiivaineteks kasutatakse bioloogiliselt sobivaid aineid, mis on loodusliku päritoluga.
Hormonaalse tasakaalu normaliseerimiseks kasutatakse toodetes genisteiini ja diosgeniini, mis on fütoöstrogeenid ja mida saadakse sojaoast, Aasia metsikust vesijamsist ja bataadist. Need töötavad sarnaselt meie organismi östrogeeniga, mistõttu mõjutavad testosterooni mõju rasunäärmetele, mille tulemusel toodetake vähem rasu. Samuti on tugeva seenevastase omadusega, mis aitab pärmi- ja muude seeninfektsioonide puhul (nt. seborreödermatiit).
Rasu pärssimise tõhustamiseks kasutatakse toodetes tsingi kompleksi ja salitsüülhapet.
Niimoodi teadlikult lähenedes on üldiselt peale esimest protseduuri nähtavad naha muutused. Peale neljandat protseduuri on toimunud nahaga tõsisemad muutused ning peale kaheksandat protseduuri püsivamad muutused. Soovituslik on läbida 8-st protseduurist koosnev ravikuur ja tulemuse hoidmiseks veel kinnitavalt 4-protseduuri.
Laboratoires Renophase Paris toimib süsteemselt ehk professionaalne ravi + kodune ravi.
Alati tasub arvestada, et akne ravi ja haiguse kulgu ehk seda, kuidas ja kui kiiresti akne lööve paraneb, võivad mõjutada vale toitumine, kurnatus, mustus, jumestus, suitsetamine, mõned ravimid, valed kosmeetilised vahendid ja emotsionaalne stress.